Justinas klausia:

Sveiki, auginam dvejų metukų sūnelį. Auga puikiai, bet labai yra prisirišęs prie manęs (tėčio). Iš kur gali būti tas prisirišimas? Kai dar augo mamos pilvukyje, aš su juo šnekėdavau, ranką uždėdavau, ir jis nurimdavo. Ar tas galėjo prisidėti? Ir gimdyme dalyvavau nuo pačios pradžios iki galo. Kol būnu darbe, jis būna kuo puikiausiai su mama, nebent būna irzlus, tada reikalauja tėčio. Vos grįžtu po darbų namo, jis vėl būna ramus. Justinas

Laba diena, Justinai,

pirmiausia noriu pasidžiaugti, kad esate pats geriausias tėtis savo sūnui. Nuo pat pradžių artimai su savo vaiku bendraujate, dalyvavote jo kelionėje į šį pasaulį, va jau du metai sūnus nusiramina jums esant šalia. Tai, kad jūs esate, yra didelė dovana jūsų vaikui.

Kaip suprantu, nerimą kelia sūnaus prisirišimas būtent prie jūsų. Juk dažniausiai būna, kad vaikai be mamos negali pabūti nė minutėlės. Na, su tėčiais smagu! Dažnai būtent tėčiai kilnoja vaikus iki pat dangaus; žaidžia slėpynių, gaudynių; leidžia nesirengti pižamos, apmauna skirtingas kojines ir pan. T.y. jie yra gerokai labiau atsipalaidavę. Mamos kitaip būna su vaiku ir juo rūpinasi. Jos vis užsiėmę.

Ir turbūt vargina, kai irzlus vaikas nori tik pas jus. Linkiu stiprybės ir ištvermės. Tėvystė yra vienas sunkiausių darbų pasaulyje (nors, sakoma, kad maži vaikai, maži vargai). Tačiau kokybiškas laikas, kurį praleidžiate su vaiku, kol jis mažas, yra puiki investicija į ateitį. Kuo artimesnis ryšys ir jis vis iš naujo kuriamas, tuo sveikesnė asmenybė formuojasi, tuo paprastesnė ateitis jūsų laukia. Svarbu: prieš grįždamas ar tik grįžęs namo turite pasirūpinti savo poreikiais! T.y. jeigu jums reikia šiek tiek laiko persijungti”, pavalgyti ar dar kažko, taip savo artimiesiems ir pasakykite. Kai žinai, kas vyksta, būna lengviau palaukti!

Pakvieskite žmoną į jūsų žaidimus. Labai įtampą atpalaiduoja juokas! Kuo daugiau visi juoksitės, tuo malonesnė atmosfera bus namuose. Žaiskite žaidimą-gaudynes „dabar man tavęs labai reikia”. Jame mama ir tėtis tarsi grumiasi, konkuruoja, kuris gaus pabūti su vaiku. Galite traukti vaiką kiekvienas savo pusėn: Mano Joris!; kitas atsako: Ne, mano Joris! Vaikams šis žaidimas labai patinka!

Atsipalaiduokite! Džiaukitės smagiomis akimirkomis. Kai nepadeda juokas, visada padeda ašaros. Padėkite vaikui išbūti didelių jausmų audras. Verkti šalia mylimo ir atjaučiančio žmogaus yra saugu.

Taip pat vaikui saugumą užtikrina geri mamos ir tėčio santykiai. Kuo tėvų santykiai artimesni ir pagarbūs, tuo lengviau vaikui patikėti, kad pasaulis yra saugi, smagi vieta būti.

Sėkmės jums!

Vilma Petrikienė